Fytoterapie

Fytoterapie

= Bylinky, rostliny
= Přestože je známá 1000 let, stále je považována za alternativní léčbu
= Formou tablet, doplňků stravy, čajů, čerstvé či sušené, rostliny, obkladů a zábalů

Pro začátek existuje spoustu a velké množství nejrůznějších receptů, které využívají bylinky k tomu, aby člověku nějak ulevily od problému.

Vypíšu a nasdílím, ty které znám a používám já sama.

Například
na spaní je dobrá meduňka a heřmánek, na nachlazení (bolest v krku) pomáhá čaj ze šalvěje, trávení podpoří mátový čaj a na ženské obtíže řebříček atd.

POZOR!
Jako v každé medicíně, tak i tady je dobré vědět, jak s čím zacházet. Mnoho lidí věří, že když se tváří produkt jako zcela přírodní, je naprosto bezpečný a zdravý. Ale to není tak úplně pravda. Protože mnoho bylin má mezi sebou nejrůznější kontraindikace, nesmí se “míchat” společně s léky nebo mají nežádoucí účinky.
Proto je potřeba zjistit si veškeré informace. 

Bylinky/rostlinky/kořeny/bobule:


Meduňka:

Heřmánek:

Kustovnice čínská / goji:

Chia: 

Ženšen:

Máta:

Ostropestřec mariánský:

Hřebíček:

Řebříček:

Černý, zelený a bílý čaj:
U nás je nejpopulárnější čaj černý, přestože jeho zdravotní účinky jsou v porovnání s bílým nebo zeleným čajem o něco nižší. Polyfenoly, který tento čaj obsahuje, jsou velmi výraznými antioxidanty, a proto i černý čaj pomáhá chránit naše buňky před patologickými změnami a také snižuje riziko různých cévních onemocnění.

Šalvěj lékařská:

Fenykl:

Rozmarýn list:

AloeVera:

Levandule:

Řepík lékařský:

Len hnědý semeno/ Lněné semínko:
Obvykle je součástí směsí při zácpě, zánět žaludku a střev a při žaludečních vředech. Konzumuje se i samostatně syrově nebo čerstvě namleté. Prodává se i jako surovina pro přípravu bylinného čaje. 

List z břízy:

Vřes nať:

Zlatobýl nať: 

Truskavec nať:

Černý bez květ:

Brusinka list:

Průtržník nať: 

Přeslička nať:

Mochna:

Zázvor lékařský: 

Kmín:

Skořice:

Libeček:

Lopuch větší kořen:
Obvykle se používá do směsí při podpoře látkové výměnný a činnosti ledvin a také k celkovému posílení organismu. Zevní užití je pak k obkladům při ekzémech, revmatismu, akné a k posílení vlasů. Prodává se také, jako surovina pro přípravu bylinného čaje.


Autor: Asníková Adéla

asnikovaadela@seznam.cz

 Všechna práva vyhrazena 2023
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky